Big Data Passion

Big Data Passion

Big Data Passion to strona dla pasjonatów szeroko rozumianego Big Data

Relacja z konferencji Oracle Cloud Day w Warszawie

Oracle Cloud Day - 21 maja 2019

Marcin Wojtczak

21 maja 2019 roku byliśmy na konferencji o chmurze zorganizowanej przez Oracle. Nie sposób było być na każdej z czterech ścieżek tematycznych w całości, ale się staraliśmy :)

Konforencję otworzył Pan Piotr Witczyński (Vice President Consulting Eastern Europe & CIS). Z ciekawostek w 2013 roku po 5-letniej kadencji został ponownie powołany na dyrektora generalnego. Jego współpraca z firmą Oracle trwa już 20 lat.

Do przerwy obiadowej (11:30) na sesji plenarnej mieliśmy okazje wysłuchać:

Temat wystąpienia Prelegent
The future is autonomus Andrew Sutherland (dołączył do firmy w 1995 roku)
Automatyzacja śledzenia postępów w projektach budowlanych Paweł Kobojek (AI Leader, AI Clearing, ponad 30 lat doświadczenia)
Sztuczna inteligencja czym jest, jak z sukcesem wdrożyć i odzyskać wartość dr Andrzej Wodecki (adiunkt na PW na Wydziale Zarządzania)

Po smacznej uczcie dla ciała a dla ducha rozmowach rozpoczęły się 4 ścieżki:

  • Sesja biznesowa
  • Sesja techniczna
  • Warsztaty
  • Aplikacje

Najbardziej zaciekawiły mnie oczywiście warsztaty, gdzie znalazłem dla siebie miejsce spośród +50 innych uczestników. Tematem naszych zmagań przed laptopami było tworzenie aplikacji “Cloud Native” w Oracle Cloud Infrastructure. Podczas wykonywania ćwiczeń można zaobserwować mnogość usług i możliwości co bardzo mnie uskrzydla - lubię wiedzieć:). Początek był bardzo prosty, lecz później zaczęły się schody. Na warsztatach było pięć tematów do rozwiązania:

  • Lab 100: Konfiguracja środowiska deweloperskiego z użyciem github i Wercker

  • Lab 200: Tworzenie klastra k8s i utworzenie CI/CD dla wypychania aplikacji

  • Lab 300: Poprawianie błędów (bug fix) w aplikacji

  • Lab 400: Wprowadzenie nowych wersji aplikacji stosując wzorzec “blue-green”

  • Lab 500: Rozszerzanie aplikacji o nowe funkcje

Duża liczba osób zainteresowanych warsztatami i ograniczony czas nie pozwolił wykonać wszystkich ćwiczeń. Ruszyłem na pozostałe prelekcje, aby nic mnie nie ominęło. Obojętnie obok rozrywki nigdy nie przejdę, można było np. podziwiać na torze samochodziki - autonomiczne mini autka czy podziwiać budowle - model inteligentnego miasta zbudowany z klocków Lego :)

Konferencja miała dodatkowy plus - networking, a dzięki spotkaniu i porozmawianiu z kilkoma ciekawymi osobami otworzyły się ciekawe pomysły na lepsze wykorzystanie chmur.

Żródła

Część materiałów (zdjęcia) zostały pobrane ze strony https://oracle.com

comments powered by Disqus

Ostatnie wpisy

Zobacz więcej

Kategorie

About