Big Data Passion

Big Data Passion

Strona tworzona przez pasjonatów i praktyków Big Data

Radosław Szmit

W tym roku, jedna z największych i moim zdaniem zarazem najlepszych polskich konferencji, czyli Confitura, po raz pierwszy będzie miała specjalną oddzielną ścieżkę Big Data and Artificial Intelligence.

Confitura jest konferencją poświęconą środowisku Java, stąd jest znana przede wszystkim programistom wykorzystującym do swej pracy Maszynę Wirtualną Java, czyli np. programistom takich języków jak Java, Scala, Kotlin czy Groovy. Wcześniej konferencja znana była pod nazwą Javarsowia.

Ścieżka Big Data and Artificial Intelligence pojawia się na niej po raz pierwszy, jednak z racji dużej popularności platformy Java w Big Data i Data Science, pojawiały się tam już wcześniej tematy o podobnej tematyce. Chyba nie muszę przypominać, że takie narzędzia jak choćby Hadoop, Hive, Spark, Kafka czy Zeppelin, są stworzone właśnie w języku Java i/lub Scala.

Także po raz pierwszy w tym roku, konferencji będą towarzyszyć warsztaty następnego dnia po konferencji.

Tych co nigdy nie byli na Confiturze, gorąco zachęcam do udziału. Konferencja jest darmowa, jednak z powodu ogromnej liczby chętnych, wprowadzono licytacje drobnych cegiełek charytatywnych w zamian za możliwość otrzymania biletu wstępu.

Jeśli chcielibyście zobaczyć jak było na poprzednich edycjach, polecam kanał konferencji na YouTube.

Zapraszam także przy okazji na moją prezentację oraz warsztaty dotyczące jednej z obecnie najpopularniejszych technologii Big Data, czyli Apache Kafka.

comments powered by Disqus

Ostatnie wpisy

Zobacz więcej

Kategorie

About