Big Data Passion

Big Data Passion

Strona tworzona przez pasjonatów i praktyków Big Data

Radosław Szmit

W dniach 26 - 27 października 2020 roku będę miał przyjemność poprowadzić prezentację “Od Data Lake do AI czyli jak zdobyć wierzchołek góry lodowej z pomocą chmury publicznej” w ramach wydarzenia AI & NLP Workshop Day.

Data Lake i Artificial Intelligence to dzisiaj bardzo popularne slogany marketingowe powtarzane przez wiele firm zaczynających swoją przygodę z analizą danych. Tak naprawdę obydwa terminy znane są od dawna, jednak z racji coraz większej dostępności narzędzi i rosnącej mocy obliczeniowej technologie kojarzone do tej pory z firmami takimi jak Google, Amazon, Facebook i Apple (GAFA / Wielka czwórka) trafiają do wielu mniejszych organizacji. Jednak co się kryje za tymi frazesami? Ile pracy trzeba włożyć by od pierwszych bajtów danych otrzymać wartościowe rekomendacje naszych modeli predykcyjnych? Zbudować to u siebie czy skorzystać z narzędzi dostępnych na wyciągnięcie ręki w chmurze publicznej? Z jakich narzędzi skorzystać w środowisku on premise a w jakich w chmurze. Jakie są zalety jednych i drugich. Jak to połączyć z naszymi obecnymi rozwiązaniami, w tym Business Intelligence? Ile to będzie nas kosztować?

Na te wszystkie pytania będę chciał odpowiedzieć w prezentacji poświęconej drodze jaką musi przejść każda firma chcąca wdrożyć rozwiązania analizy danych. Prezentacja jest adresowana zarówno do osób technicznych, w szczególności projektantów i architektów jak i osób podchodzących do tematu od strony biznesowej.

Słowa kluczowe: Data Lake, Artificial Intelligence, Data Center, AWS, Azure, Google Cloud, Databricks, Snowflake, Cloudera

comments powered by Disqus

Ostatnie wpisy

Zobacz więcej

Kategorie

About